6.th Taekwon-do World Cup

Írta: - Dátum: 2016-10-21 10:29:06
Október 12-16 között rendezték meg a minden idők legnagyobb ITF Taekwon-do versenyét Budapesten.
56 országból 240 klub, 1846 versenyzője indult, mellyel megdőlt a 2012-es Brightoni rekord.
Hazánkból 111 versenyző képviselte klubját.

A Budapesti Tigrisek 3 fővel erősítették a hihetetlenül színvonalas nemzetközi mezőnyt.

Dányi Leonetta formagyakorlatban 40 fős mezőnyből 9. helyen végzett. Csak a későbbi aranyérmes Finn hölgy tudta megverni, akivel kétszer is döntetlent formázott. Küzdelemben 6. , speciál technikában pedig 4. helyen zárt.
  Kiss Viktor mester -78 kg.-ban a legutóbbi világbajnokság ezüst érmesével kezdett, és okos küzdelemmel egy hajszállal alul maradt 1-1-2 arányban. Törés technikában sem került dobogóra, de rengeteg tapasztalatot szerzett a további nezetközi versenyekre.

Pataki Krisztián mester csapat formagyakorlatban aranyérmes lett, ami olyan jól sikerült, hogy a rendezők felkérték a csapatot, egy bemutatóra a szombat esti gálán. Tradicionális küzdelemben (ami egy előre megkoreografált harc, akrobatikus elemekkel) sajnos korábbi párjával Szász Péter mesterrel nem indulhatott, mert Ő már 46 évesen kiöregedett a kategóriából.
Egy teljesen új párral indult. Enyingi Lászlóval, aki szintén 5.danos, végül az ezüst éremig menetelt.
Speciál technikai törésben pedig 4. helyen végzett.

Tovább...

Tagfelvétel

Írta: - Dátum: 2016-08-28 13:28:40

ITF Taekwondo edzések!

Látványos koreai harcművészet.

Jó hangulatú edzések, versenyek, övvizsgák, edzőtáborok, aktív klubélet.

Örömmel tudatom VELED, hogy kezdő taekwon-do edzés indul,

a Budapesti Tigrisek SE szervezésében, ahonnan már csak TE hiányzol.

Vezetőedző: Pataki Krisztián V.dan

többszörös Taekwon-do és Kick-Box Európa bajnok.

Világbajnoki bronzérmes.

Az első edzés ingyenes, gyere el és próbáld ki!

Az edzésekről további információt találsz a

vagy a 06/70 941 5992 telefonszámon.

Tovább...

Ingyen edzések a XVIII. kerületi általános iskolásoknak

Írta: Tigrisek - Dátum: 2016-08-28 13:04:58
Még mindig tart a pályázat! Várjuk továbbra is azon kerületi iskolások jelentkezését, akik szeretnének csatlakozni hozzánk, és megfelelnek a pályázatban leírt feltételeknek (kerületi lakos, legalább 4-es magatartási jegy).
Olvasd el Goszták Evelin interjúját, melyből megtudhatod, miért lesz jó neked, ha te is taekwondo-s leszel. ;-)
Sportágválasztó Blog - Goszták Evelin

Pályázat letölthető: IDE KATTINTVA!

Tovább...

Európa Bajnokság

Írta: - Dátum: 2016-05-10 11:31:26
Pataki Krisztián V. danos mesterünk, Tamperében az Európa-bajnokságon,
formagyakorlatban a Magyar válogatott tagjaként bronz érmet szerzett!

Tovább...

5. Spirit Open

Írta: - Dátum: 2016-04-07 12:40:58

Üdv Mindenkinek!

Április 2-án megrendezésre került az 5. Spirit Open - nyílt Nemzetközi Taekwon-do verseny.
6 ország, 36 klub, több mint 400 versenyző indult a versenyen. Igen jól szervezet pörgős verseny volt. Nagyon sok remek technikát láthattunk ami bizonyította a versenyzők felkészültségét.
A Tigrisek is toppon voltak ám, nagyon sok érmet hoztunk haza.
Ezenkívül sok sok tapasztalatot gyűjtöttünk ami jól jön a Világkupa októberi felkészüléseinkhez.

Csáki Máté formagyak.

Minden Tigrisnek szívből gratulálunk, akinek most nem sikerült az se keseredjen el, lesz még sok-sok versenyünk, addig is szorgalmas felkészülést!